Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach zostały złożone podziękowania dla katowickich policjantów, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rzeźb o wartości ponad 130 tys. zł., a także odzyskali skradzione mienie.

Do zatrzymania podejrzanych doszło już 2 dni po kradzieży rzeźb z ogrodu. Katowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w nocy z 12/13 lipca 2021 roku nieznani sprawcy z ogrodu posesji w katowickiej dzielnicy Panewniki ukradli rzeźby o wartości ponad 130 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu katowickiej komendy. Śledczy wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 32 lat. W trakcie zatrzymania młodszy z nich posiadał przy sobie 70 porcji dilerskich amfetaminy, a starszy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

W trakcie przeszukania policjanci odzyskali skradzione rzeźby. Ponadto policjanci znaleźli 3 rowery miejskie i parasol ogrodowy o wartości tysiąca złotych, które pochodzą z przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Osobiście podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach złożył autor rzeźb dr Jerzy Wilgus.