Komendant Miejski Policji w Sosnowcu mł. insp. Tomasz Kłosowicz oraz sosnowieccy policjanci pragną podziękować strażakom z ochotniczych straży pożarnych, którzy o każdej porze dnia czy nocy, wspierają policjantów w poszukiwaniach osób zaginionych. Szczególne podziękowania kierujemy do OSP Dąbrówka Mała z Katowic, której strażacy, jak mówią sosnowieccy stróże prawa, zawsze opuszczają miejsce akcji jako ostatni.

Poszukiwania osób zaginionych to czynności, w trakcie których nierzadko konieczne jest zorganizowanie w bardzo krótkim czasie sporych sił do działania. W takiej sytuacji także, możliwość wykorzystania dodatkowego sprzętu będącego na wyposażeniu innych niż Policja służb, jest nieoceniona. Kiedy znika osoba chora, wymagająca pomocy czy niezdolna do samodzielnej egzystencji, wiadomo, że liczy się dosłownie każda minuta.

Dlatego policjanci są tak wdzięczni wszystkim instytucjom, na pomoc których w takich sytuacjach zawsze mogą liczyć. Najczęściej sosnowieckim policjantom wsparcia udzielają strażacy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu (często pomagają nam tamtejsi nurkowie), żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zespoły ratownictwa medycznego Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Oprócz funkcjonariuszy etatowych służb, policjantów bardzo często wspierają strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec- Cieśle, Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec- Porąbka i Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Mała w Katowicach. To właśnie im Komendant Miejski Policji w Sosnowcu mł. insp. Tomasz Kłosowicz, mając na względzie ostatnie akcje poszukiwawcze, w których ochotnicy wyróżniali się wyjątkowo zaangażowaną postawą, postanowił podziękować- w imieniu zarówno własnym, jak i wszystkich sosnowieckich policjantów.

W szczególny sposób chciałby skierować wyrazy uznania do strażaków- ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Katowicach- Dąbrówce Małej, którzy podczas ostatnio prowadzonych akcji poszukiwawczych wykazali się niespotykaną wprost dyspozycyjnością, wytrwałością i determinacją w prowadzonych działaniach. Sosnowieccy policjanci mówią, że to strażacy, którzy zawsze opuszczają miejsce akcji jako ostatni.

Wdzięczni za pomoc, jednocześnie chcielibyśmy, aby zdarzeń tego typu było jak najmniej. Za każdym z nich kryje się tragedia, której dzięki wspólnemu działaniu, w wielu przypadkach udaje się zapobiec.

 

 

 

 

  • trzech strażaków mocuje nosze z transportowaną osobą
  • strażacy na quadzie
  • strażacy quadem transportują osobę