Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali po pościgu mężczyznę, który ukradł forda fiestę i posiadał narkotyki. Zatrzymany, aby ukraść samochód, wcześniej włamał się do jednego z domów w Piotrowicach i zabrał kluczyki. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia. Obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdyż był poszukiwany do obycia kary 9 miesięcy więzienia.

zdjęcie kolorowe: zdjęcie kolorowe: czerwony skradziony ford fiesta odzyskany przez katowickich policjantów widok na uszkodzone opony samochodowe

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z katowickiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem, kradzież pojazdu i niezatrzymanie się do kontroli. Do zatrzymania mężczyzny doszło po pościgu na Józefowcu. Policjanci zauważyli skradzionego forda fiestę. Kiedy włączyli w nieoznakowanym radiowozie sygnały błyskowe i dźwiękowe, identyfikując się jako policjanci, mężczyzna zaczął uciekać. Wtedy też uszkodził skradziony samochód. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie amfetaminę. Wstępne badanie narkotesterem wskazało, że mógł pod jej wpływem kierować samochodem. Pobrana też została do dalszych badań laboratoryjnych jego krew. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W czasie czynności okazało się, że był również poszukiwany do odbycia kary 9 miesięcy więzienia za włamania. Teraz grozi mu kolejne 10 lat pobytu za kratami.

zdjęcie kolorowe: czerwony skradziony ford fiesta odzyskany przez katowickich policjantów