• „Lotnisko 2019” - wspólne ćwiczenia służb

  16 października 2019 r. około godziny 10.30 operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefon informujący o wystąpieniu pożaru na płycie lotniska Katowice – Muchowiec w wyniku wtargnięcia i zderzenia samochodu osobowego z samolotem. Tak rozpoczęły się ćwiczeń dowódczo-sztabowych "Lotnisko 2019", które miały na celu doskonalenie umiejętności i współdziałanie służb w chwili wystąpienia sytuacji kryzysowej.

 • Stanowisko KMP <a href=Katowice w sprawie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule „Przyszli na rynek bronić Rożawy. Policja rozwiązała manifestację”" />

  W związku z informacją prasową, jaka pojawiła się na stronie internetowej portalu Gazeta.pl w artykule „Przyszli na rynek bronić Rożawy. Policja rozwiązała manifestację” katowicka policja informuje, że zgromadzenie zostało rozwiązane przez organizatora. Tak więc stwierdzenie, że to policja rozwiązała manifestację jest nieprawdziwe. Apelujemy do autorki tekstu Pani Magdaleny Warchali o rzetelne przekazywanie informacji i nie wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

 • Trwają ogólnopolskie działania „TRUCK & BUS”

  Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Już dzisiaj debata! Serdecznie zapraszamy

  Policjanci z Komisariatu IV Policji w Katowicach zapraszają mieszkańców Kostuchny, Podlesia i Zarzecza na debatę społeczną z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 17 października 2019 r. w godz. 18.15 – 20.00 w domu katechetycznym parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w katowickiej dzielnicy Kostuchna przy ul. Boya-Żeleńskiego 34. Serdecznie zapraszamy.

 • Piątek z Wikipedią w październiku!
  Wystawa w Galerii Miasta Ogrodów
  Czytaj więcej
 • Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

  26-letnia Adriana Rozner to córka naszego kolegi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach. W marcu tego roku Adriana uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznała bardzo poważnych obrażeń głowy skutkujących usunięciem ponad połowy kości czaszki. Obecnie 26-latka przebywa pod opieką specjalistów w ośrodku rehabilitacji. Lekarze i rehabilitanci walczą o odzyskanie władzy w kończynach i mowy przez Adrianę. Niestety, miesięczne leczenie kosztuje blisko 20 tys. złotych. Zdecydowanie przekracza to możliwości finansowe jej rodziców, którzy jednak nie poddają się i robią wszystko, aby zapewnić córce ciągłą rehabilitację. Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

 • Trwa Tydzień Mediacji

  W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października 2019 r., natomiast Tydzień Mediacji odbywa się w dniach od 14 do 18 października 2019 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 • „Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo!” - bądź widoczny na drodze

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, profilaktycy z katowickiej komendy rozmawiali z kierującymi o prawidłowych oświetleniu ich pojazdów. Akcja została zorganizowana w ramach projektu „Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo!” i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy i piesi – bądźcie widoczni na drodze!

 • Obecnie właściwie na każdym kroku można zauważyć, że moda na budowanie domów ulega zmianie. Wiadomo, że jedni są zdecydowani na postawienie naprawdę bardzo wysokich budynków, podczas gdy innym wystarczają małe domki. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele zależy od samego podejścia do tego typu możliwości, ale również od tego, komu się to zleca. I tak, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim rozwiązaniem takie jak building companies in london, ponieważ jest to grupa specjalistów, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie, poparte wiedzą. Śmiało można więc już dziś zobaczyć, że ufając im można zyskać niesamowicie wiele.

  Odpowiedzialne budowanie

  Nie ma opcji, by móc oszczędzać na budownictwie z bardzo prostego powodu. Mianowicie, jeśli na samym początku ktoś będzie oszczędzał, to może zdarzyć się tak, że jednak w późniejszym czasie będzie się to mogło odbić na jakości. Dlatego warto mimo wszystko od podstaw zainwestować w wysoką jakość zarówno materiałów, późniejszych prac ale i samego wykończenia. Tylko i wyłącznie dzięki temu można będzie osiągnąć naprawdę bardzo duży sukces. Wiadomo, że building companies in london to specjaliści, dlatego doskonale wiedzą jak się zabierać za swoją pracę i jakiego efektu szukają klienci. Niezależnie od tego, jakiego typu opcje ktoś początkowo będzie przed sobą widział, całkowicie zmieni się wszystko. Budowanie to niezwykle ważny etap, od którego naprawdę bardzo wiele będzie zależało. Dlatego należy postawić na profesjonalistów, ale i same materiały muszą być właściwej jakości. Koniecznie należy o tym wiedzieć, ponieważ to wszystko sprawi, że można będzie w późniejszym czasie zaoszczędzić na naprawach. Od czasu do czasu pojawiają się nowości w sklepach, jednak nie wszystkie są godne uwagi. Dlatego tak duże znaczenie ma tutaj to, by wszystko dobrze sobie przemyśleć. Wiele podpowiedzą fachowcy tacy jak building company london, ponieważ posiadają właściwe doświadczenie. Są w stanie nie tylko bardzo szybko zrealizować wszelkie prace, ale przede wszystkim sprawić, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem i w pełni odpowiedzialny sposób. Wiadomo, że construction companies in london uk to opcja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nawet wśród osób, które początkowo podchodziły z dystansem. Budowa domu to sprawa ważna, dlatego należy o nią zadbać. Wykorzystywanie profesjonalnych materiałów jak i odpowiedzialnych wykonawców może wpływać na późniejszą bezawaryjność i jednocześnie praktyczne podejście do samego użytku.

  Zacznij już dziś

  Od czego można zacząć poszukiwania? Przede wszystkim warto już wcześniej zainteresować się tym, co pojawia się w sklepach jak i jakiego typu opcje pojawiają się w Internecie. Można będzie na tym nie tylko zaoszczędzić, jeśli chodzi o późniejsze naprawy, ale także zwiększy się sam komfort mieszkania w takim domu. Z czasem można będzie to wszystko docenić, jak i również dojść do wniosku, że była to właściwa decyzja. Oznacza to, że w dużej mierze wiele zależy od konkretnego podejścia do budowania i wykończenia. Nie tylko technologia ma znaczenie, ale jakość materiałów i wykonania także.

  Profesjonalne budownictwo

  pt. CZANTORYJA, czyli z Ustronia przez Górę do Nydka i nazad do Wisły przez Beskidek
  Czytaj więcej
  Szkolenie dla księgowych: zamknięcie roku 2019
 • Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.

 • 7 zatrzymanych pseudokibiców po sobotnim meczu

  W sobotnie popołudnie prawie 300 śląskich policjantów zabezpieczało mecz pomiędzy drużynami GKS Katowice oraz Elany Toruń. Już przed meczem było niespokojnie, jednak do prawdziwej awantury doszło bezpośrednio po zakończonym spotkaniu piłkarskim. Organizator imprezy zwrócił się do Policji o pomoc. Mundurowi zatrzymali 7 najbardziej agresywnych kiboli i wylegitymowali ponad 200. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, które skutecznie ostudziły zapędy stadionowych chuliganów.

 • Szkolili nauczycieli w ramach kampanii „Naucz mnie, kiedy mówić NIE”

  Katowiccy policjanci wspólnie z konsultantkami Regionalnego Ośrodka Metodyczno – Edukacyjnego „Metis” w Katowicach w ramach kampanii „Naucz mnie, kiedy mówić nie” przeprowadzili już piąte szkolenie. Tym razem o bezpieczeństwie dzieci rozmawiali z nauczycielami katowickich dzielnic Bogucice, Koszutka i Dąbrówka Mała. W ramach kampanii przeszkolono już 200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej 83 placówek oświatowych.

 • Zapraszamy do udziału w konferencji

  Komenda Miejska Policji w Katowicach wspólnie z Katedrą Bezpieczeństwa Powszechnego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach organizują w dniu 25 października 2019 roku w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach konferencję pt. „Od interwencji do profilaktyki. Różne oblicza działań na rzecz bezpieczeństwa". Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta, a także media do udziału w konferencji.

 • Zapraszamy mieszkańców Kostuchny, Podlesia i Zarzecza na debatę

  Policjanci z Komisariatu IV Policji w Katowicach zapraszają mieszkańców Kostuchny, Podlesia i Zarzecza na debatę społeczną z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debata odbędzie się 17 października 2019 r. w godz. 18.15 – 20.00 w domu katechetycznym parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w katowickiej dzielnicy Kostuchna przy ul. Boya-Żeleńskiego 34. Serdecznie zapraszamy.

 • Wyniki konkursu fotograficznego "ODRAzu widać!"

  trasa promująca nową EP-kę!