• POLICJANT KATOWICKIEJ „DROGÓWKI” NAJLEPSZY W GARNIZONIE ŚLĄSKIM

  Zakończyła się XXXII edycja wojewódzkiego konkursu „Policjant roku ruchu drogowego”. Po raz kolejny funkcjonariusz katowickiej komendy okazała się bezkonkurencyjny wobec swoich kolegów z województwa. Wśród 33 najlepszych policjantów ruchu drogowego reprezentujących jednostki garnizonu śląskiego, najlepszy okazał się sierż. sztab. Dariusz Nieszporek z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 • Sznupek i dzielnicowi w „Kosmosie”

  W dniu 5 czerwca br. dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Katowicach uczestniczyli w festynie z okazji III Giszowieckiego Dnia Dziecka pod nazwą „Bajtle w Kosmosie”. Policjanci w towarzystwie maskotki „Sznupka” opowiadali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w domu i na ulicy. Zaprezentowano również policyjny sprzęt.

 • Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami dzielnicy Janów-Nikiszowiec

  W Katowicach odbyła się kolejna debata społeczna z mieszkańcami pn. ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie -możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się w dniu 12 czerwca br. w Parafii Św. Anny na katowickim Nikiszowcu. Policjanci z Komisariatu Policji V w Katowicach rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami dzielnicy Janów-Nikiszowiec . W spotkaniu wzięła udział Komendant katowickiej „Piątki” Pani podinsp. Renata Hałabuda.

 • Bardzo Młoda Kultura - dotacje na edukację
 • Szkolimy seniorów z Lekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  W siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach odbyło się szkolenie dla słuchaczy Lekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas szkolenia ze studentami seniorami poruszono tematy jak nie dać się oszukać przez telefon i nie stracić oszczędności swojego życia. Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego katowickiej komendy skierowanego do seniorów„Bezpieczna Przystań”

 • Policjanci rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie nad wodą

  Letnia aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą, jednak nie możemy zapomnieć że podczas relaksu należy pamiętać również o bezpieczeństwie. Katowiccy policjanci podczas wizyty na festynach rodzinnych zorganizowanych z okazji Dni Wełnowca – Józefowca oraz Dni Brynowa i Starej Ligoty rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie również tym nad wodą. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, przygotowano konkursy z zagadkami Sznupka oraz konkurs plastyczny którego tematem było bezpieczeństwa nad wodą.

 • Uważajmy na upały oraz zadbajmy o swoje bezpieczeństwo nad wodą

  Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury powietrza, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o osobach i zwierzętach wymagających naszej opieki. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi im przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą.

 • SocjoKato - spotkanie z Odrą
 • "Wielki test o Policji"

  Dzisiaj, 12 czerwca 2019 r., o godz. 21:00 zapraszamy do oglądania "Wielkiego testu o Policji", który nadawany będzie w programie 1 Telewizji Polskiej. To pierwsze takie wydarzenie w telewizji i pierwszy tego typu Wielki test TVP 1 o Policji. Serdecznie zapraszamy!

 • Wspomnienie Jana F. Lewandowskiego
 • Zakończenie XI edycji akcji społecznej "Miejska Dżungla”

  W Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyło się podsumowanie XI edycji akcji społecznej pn. „Miejska Dżungla” realizowanej przez Urząd Miasta Katowice we współpracy z katowickimi szkołami. W trakcie uroczystego zakończenia XI edycji akcji, wręczone zostały podziękowania dla realizatorów i współorganizatorów akcji. Pani Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice, przekazała na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach podziękowania za zaangażowanie katowickich policjantów, którzy wspierali uczestników akcji.

 • Poszukiwany sprawca kradzieży. Poznajesz?

  Policjanci Komisariatu Policji VI w Katowicach poszukują sprawcy, który wykorzystując kartę płatniczą dokonał szeregu nieautoryzowanych płatności działając na szkodę właściciela karty, który utracił ją wraz z portfelem. Wizerunek sprawcy kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osoby widocznej na zdjęciach prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Dzielnicowi spotkali się z dziećmi na "Pirackim" pikniku rodzinnym

  W dniu 04 czerwca dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Katowicach uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Specjalistyczne Niepubliczne Przedszkole Edukacyjno-Rehabilitacyjne z katowickiego osiedla Tysiąclecia. Policjanci przybliżyli uczestnikom koncepcję pracy dzielnicowego w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, wyjaśnili działanie aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Ponadto w towarzystwie policyjnej maskotki „Sznupka” opowiadali dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w domu i na ulicy.

 • Akcja Lato w Mieście 2019

  Akcja Lato w Mieście 2019

 • Poszukiwany sprawca kradzieży portfela. Poznajesz?

  Policjanci Komisariatu Policji VI w Katowicach poszukują mężczyzny który wykorzystując chwilę nieuwagi jednego z klientów galerii handlowej w centrum Katowic, skradł portfel z dokumentami, który klient położył na ladzie sklepowej kasy. Wizerunek sprawcy kradzieży zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy widocznego na zdjęciach prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Uroczysty finał VIII edycji programu „Bezpieczny Maluch”

  Wczoraj w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” katowiccy policjanci zorganizowali uroczyste podsumowanie programu profilaktycznego dla sześciolatków „Bezpieczny Maluch”. W Finale uczestniczyła ponad setka dzieci z dzielnicy Koszutka oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działanie programu. Dzieci na dużej scenie zainscenizowały scenki dotyczące bezpiecznych zachowań, które nabyły podczas udziału w programie.