• Poszukiwana sprawczyni kradzieży - rozpoznajesz ? Zadzwoń!

  Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Do zdarzenia doszło 9 grudnia 2018 r. w Katowicach. Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć prosimy o kontakt z Policją.

 • serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 9 lat - zapisy ruszają

  serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 9 lat - zapisy ruszają

  14.04.2019 r. o godz. 8:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach otrzymało zgłoszenie o podejrzanych pojemnikach, pozostawionych na parkingu Galerii Libero w Katowicach przy ul. Kościuszki 229.

 • Rozsądne parkowanie, wspólna kontrola Policji i Straży Miejskiej

  Katowiccy policjanci wspólnie ze Strażnikami Miejskimi z Katowic, przeprowadzili akcję dotyczącą niewłaściwego parkowania pojazdów na terenie miasta Katowice. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerzystów, chodnikach, w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań.

 • Niezależnie, czy jest się początkującym, czy doświadczonym nurkiem – dobry sprzęt stanowi podstawę bezpieczeństwa i komfortu pod wodą. Dobry sklep nurkowy w Warszawie powinien zapewniać dostęp do wielu elementów wyposażenia i akcesoriów, przeznaczonych do planowania i realizacji podwodnych wypraw. Skąd najlepiej zamówić tego typu produkty, by spełniły wszystkie oczekiwania?

  Kompletowanie sprzętu do nurkowania

  Nurkowanie – zarówno rekreacyjne, jaskiniowe, wrakowe, jak i techniczne – wymaga skompletowania odpowiedniego sprzętu, na który składa się wiele ważnych elementów. To, co dokładnie będzie potrzebne, zależy przede wszystkim od warunków, w jakich będziemy eksplorować podwodny świat, np. czy będzie to nurkowanie głębokie, czy odbędzie się w wodach ciepłych, czy zimnych itp. Najlepszym źródłem wyposażenia tego typu jest sklep nurkowy Warszawa, zapewniający dostęp do wszystkich elementów sprzętu oraz związanych z nim akcesoriów, pochodzących od najlepszych producentów.

  Do najważniejszych kategorii, wśród których będziemy wybierać sprzęt do nurkowania, należą pianki i skafandry, włącznie z kombinezonami suchymi – wybór odpowiedniego modelu zależy od typu podwodnej eksploracji, a także osobistych preferencji użytkownika. Pianki zapewniają dobrą izolację cieplną, ale przepuszczają wodę, natomiast kombinezony suche całkowicie izolują ciało od wody, zwiększając komfort użytkownika, ale najczęściej potrzebują dodatkowego ocieplacza, w szczególności w wodach zimnych. Do kluczowych elementów wyposażenia należą także butle, komputery, automaty oddechowe czy skrzydła i jackety. Akcesoria nurkowe, w tym płetwy, maski, kołowrotki czy oświetlenie również są w większości niezbędne przy schodzeniu pod wodę, dlatego ich poszczególne parametry i jakość także mają wpływ na bezpieczeństwo i komfort każdego użytkownika.

  Sklep nurkowy w Warszawie – gdzie najlepiej zrobić zakupy?

  Ponadto, dostępne są także dodatkowe elementy i akcesoria, przeznaczone np. do fotografowania i filmowania pod wodą. Można znaleźć także sprzęt dopasowany do nurkowania w danej konfiguracji, np. typu side mount.

  Sklep dla nurków w Warszawie –z jakiej oferty warto skorzystać?

  Wybranie odpowiedniego sklepu dla nurków w stolicy pozwoli na zakupienie profesjonalnego sprzętu, który sprawdzi się w każdej sytuacji i będzie niezawodnie służył podczas wielu podwodnych wypraw. Z tego względu warto zdecydować się na zakupy w sprawdzonym miejscu, udostępniającym przetestowane – najlepiej we własnym zakresie – produkty renomowanych marek. Najlepiej wybrać miejsca, prowadzone przez pasjonatów i doświadczonych nurków – dzięki temu można mieć pewność, że będzie to sprzęt najwyższej jakości, dobrze sprawdzający się nawet w trudnych warunkach. Ponadto, zawsze można zwrócić się do obsługi po poradę odnośnie dobrania sprzętu do swoich umiejętności czy warunków, w jakich będzie się schodziło pod wodę.

  Zakupy w internetowym sklepie dla nurków – czy warto?

  Wiele elementów wyposażenia nurkowego wymaga odpowiedniego dopasowania do sylwetki użytkownika – ma to znaczenie np. w przypadku skafandrów, które powinny odpowiednio przylegać do ciała, a przy tym zapewniać dużą swobodę ruchów. Nie oznacza to jednak, że kombinezonu czy pianki nie można zamówić przez Internet – na stronach sklepu zazwyczaj są podane szczegółowe wymiary danego modelu, które wystarczy porównać z wymiarami swojej sylwetki. Podobnie jest z maskami czy innymi elementami, przy których dopasowanie do ciała ma znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

  Wybór odpowiedniego sklepu nurkowego w Warszawie daje klientom możliwość znalezienia szerokiego wyboru produktów z różnych półek cenowych, dzięki czemu zakupy mogą być udane niezależnie od potrzeb i wymagań. Łatwy dostęp do produktów najlepszych marek pozwala skompletować pełne wyposażenie, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

  Niebo w buzi dla miłośników słodyczy i orzechów

  Masło orzechowe to istny raj w buzi. Nie tylko ze względu na wspaniały smak, ale także dla naszego zdrowia. Istnieje mit mówiący o tym, że jest ono niezdrowe. Wręcz przeciwnie! Jeśli sięgniemy po odpowiedni produkt, mamy szansę wzbogacić naszą dietę o niezbędne wartościowe składniki.

  Smacznie i zdrowo

  Na sklepowych półkach znajduje się wiele produktów, ale nie wszystkie spełniają wysokie standardy, których my szukamy. Czytajmy etykiety! Wybierzmy produkt, w którym znajduje się jak największa ilość orzechów, a brak takich dodatków jak cukier, sól lub utwardzane tłuszcze. Choć kaloryczność masła orzechowego jest bardzo wysoka, to przy odpowiednim wyborze artykułu nie będą to puste i zmarnowane kalorie. Warto wspomnieć o jego właściwościach. Zawiera ono tłuszcze nienasycone, czyli takie, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego rozwoju – kwasy omega-3, omega-6 i omega-9. Stymulują one pracę naszego mózgu, opóźniają proces starzenia, zmniejszają ryzyko nowotworu, chorób serca, miażdżycy i przyczyniają się do obniżenia ciśnienia krwi. Jednocześnie masło orzechowe jest źródłem witaminy E, błonnika oraz białka.

  Z jakich orzechów wybrać produkt?

  Najbardziej popularne produkty to artykuły zawierające w składzie fistaszki i orzechy arachidowe. Jednak warto rozglądnąć się za bardziej niszowymi masłami. Dobrym wyborem będzie masło z orzechów włoskich ze względu na stosunek kwasów omega. Można również wypróbować produkt z orzechów laskowych, które będzie jednocześnie źródłem witamin B3 i E, a także manganu. Artykuł zawierający migdały jest rekomendowany osobom, które chcą dostarczyć większe ilości wapnia i białka do swojego organizmu, jest zatem doskonałą propozycją dla wegetarian i weganów. Masło z orzechów brazylijskich oferuje dawkę magnezu oraz selenu, a ponadto zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory. Nie tylko jednak rodzaj użytych orzechów powinien zwrócić naszą uwagę, ale także inne składniki takie jak olej palmowy, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier i sól, a najlepiej – gdyby w ogóle nie było ich w składzie.

  Istnieją również domowe sposoby na zrobienie masła orzechowego, jednakże są one bardzo czasochłonne. Najlepszym więc wyjściem jest zakup wysokiej jakości produktu po starannym przeglądnięciu etykiety.

 • Spotkanie w Domu Św. Józefa dla księży emerytów

  W ramach realizacji projektu „Razem z parafiami miasta Katowice” policjanci spotkali się z emerytowanymi księżmi, którzy na co dzień mieszkają w Domu Św. Józefa. Funkcjonariusze wydziału prewencji katowickiej komendy miejskiej przekazali informacje, co robić, aby uniknąć internetowych oszustów i złodziei.

 • Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego.

  Poszukujemy świadków wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 2 marca br. około godziny 13:50, w Katowicach na wysokości skrzyżowania ulic Chorzowskiej i Sokolskiej, przed jadący tramwaj wbiegł nieustalony mężczyzna, czym spowodował gwałtowne hamowanie tramwaju wyniku czego jedna z pasażerek przewróciła się i doznała obrażeń.

 • Poszukujemy właściciela odnalezionej saszetki.

  Policjanci z Komisariatu Policji VI w Katowicach, poszukują osoby która w dniu 08.04.2019 r. w Katowicach w jednym ze sklepów na terenie galerii handlowej przy ul. Ks. Piotra Skargi, utraciła saszetkę z zawartością pieniędzy w gotówce.

 • ABY ŚWIĘTA BYŁY BEZPIECZNE...

  W okresie przedświątecznym jesteśmy bardziej niż zwykle narażeni na działania przestępców. W tych dniach na targowiskach i w sklepach panuje większy tłok. Podobnie jest też środkach komunikacji miejskiej. Obładowani zakupami, zajęci wyszukiwaniem prezentów stajemy się mniej uważni. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.

 • Wspólne działania katowickiej drogówki i inspektorów ITD w ramach akcji SMOG

  Policjanci z katowickiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego włączyli się w ogólnopolską akcję pn. „SMOG”. Celem działań była eliminacja z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób może mieć negatywny wpływ na ochronę środowiska np. poprzez nadmierną emisję spalin. Podczas akcji użyto mobilnej linii diagnostycznej.

 • Policjanci poszukują 16-letniej mieszkanki Katowic

  Policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poszukują zaginioną 16-letnią Oliwię Bartuszewską. Nastolatka w dniu 05 kwietnia 2019 r. wyszła z mieszkania przy ulicy Adama w Katowicach i dotychczas nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 • Uczymy dzieci wzywać pomoc przez telefon

  Policjantka wraz z dziećmi z katowickich przedszkoli uczestniczącymi w programie „Bezpieczny Maluch” odwiedziła Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Sześciolatki pod okiem mundurowej oraz koordynatora zmiany CPR ćwiczyły wzywanie pomocy dzwoniąc na numer alarmowy 112. Przedszkolakom dodawały odwagi dwie maskotki Sznupek i Ratuś.

 • Kampania „Naucz mnie, kiedy mówić NIE” na Festiwalu Edukacji

  Katowiccy policjanci zostali zaproszeni do wystąpienia podczas Festiwalu Edukacji Nowe Inspiracje w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Była to świetna okazja aby zaprezentować nauczycielom województwa śląskiego realizację Kampanii „Naucz mnie, kiedy mówić NIE” w Katowicach.