• Sprawcy kradzieży w rękach policjantów

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Katowicach zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podejrzewani byli o kradzież torebki z dokumentami i pieniędzmi z jednego z mieszkań w Katowicach. W poniedziałek publikowaliśmy wizerunek sprawców. W ich namierzeniu policjantom pomogli internauci, za co serdecznie dziękujemy. O dalszym losie zatrzymanych osób zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 5 lat.

 • Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

  Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, którzy zawiadomił telefonicznie Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednym z lokali gastronomicznych jest podłożona bomba. Szybka akcja mundurowych z katowickiej komendy dowiodła, że to tylko głupi żart jednego z mieszkańców Katowic. Zatrzymany odpowie przed sądem za fałszywy alarm. Grozi mu do 8 lat.

 • zapraszamy na półkolonie dla dzieci od 7-12 lat

  zapraszamy na półkolonie dla dzieci od 7-12 lat

  Pokaz filmu "Internowane"

  W ostatnim czasie pojawiły się informacje o oszustach, którzy podając się za funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, próbują wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców i instytucji z terenu województwa śląskiego pod pretekstem zbiórek na różne cele.

 • Poszukiwani sprawcy oszustwa

  Policjanci Komisariatu Policji VI w Katowicach poszukują kobiety i mężczyzny, którzy są podejrzani o dokonanie oszustwa, ich wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na zdjęciach, prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy zatrzymali mieszkańca Katowic, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu 32-latka stróże prawa znaleźli ukrytą marihuanę, z której można było przygotować ponad 200 "działek" dilerskich. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Warsztaty dla dzieci w czasie ferii zimowych

  Warsztaty dla dzieci w czasie ferii zimowych

 • Poszukujemy świadków wypadku drogowego

  Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 27 listopada 2019 r. na drodze łączącej ul. Widok z ul. Stęślickiego w Katowcach. Kierujący pojazdem marki Susuzki potrącił dwoje pieszych. Osoby będące świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Katowicach ul. Lompy 19 lub o kontakt telefoniczny tel. 32 200 23 09, 32 200 24 16 w godz. 8.00 – 14.00.

 • Bezpieczny Senior z Giszowca

  Seniorze, bądź ostrożny, rozmawiając przez telefon. Nie podawaj swoich danych personalnych, numeru PESEL, informacji, gdzie mieszkasz, ile posiadasz oszczędności oraz miejsca ich przechowywania. Nigdy nie podawaj numeru oraz hasła do kont internetowych, numeru telefonu komórkowego ... ponieważ nie wiesz, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie słuchawki. O tych oraz innych kwestiach bezpieczeństwa katowiccy policjanci rozmawiali podczas spotkania z najstarszymi mieszkańcami Giszowca.

 • Poszukiwany mężczyzna zatrzymany z narkotykami

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Katowic, znajdując przy nim jednocześnie narkotyki. Pomocne w sprawie okazało się rozpoznanie dzielnicowego z katowickiej „dwójki”. Zatrzymany trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę roku więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi mu kolejne 3 lata „odsiadki”.

 • Bądź Fair Play na drodze

  Katowiccy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 47 przeprowadzili akcję "Bądź Fair Play na drodze", związaną z propagowaniem bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonie szkół. Policjanci dokonywali kontroli drogowych, a uczniowie w zależności od sytuacji nagradzali kierujących laurką z podziękowaniem za wzorowe przestrzeganie przepisów, bądź też w przypadku drobnych wykroczeń wręczali "mandat zaufania" za obietnicę poprawy.

 • SuperWirtuozi na Koszutce

  SuperWirtuozi na Koszutce

  SocjoKato: otwarte spotkanie w grudniu
 • Poszukiwani sprawcy kradzieży damskiej torebki. Poznajesz?

  Policjanci Komisariatu Policji III w Katowicach poszukują kobiety i mężczyzny, którzy dokonali kradzieży torebki, ich wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na zdjęciu, prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość.

 • Podsumowanie działań „Alkohol i narkotyki” na katowickich drogach

  Wczoraj przeprowadzono ogólnopolskie działania pt.: „Alkohol i narkotyki”. Działania były ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu narkotyków. Akcję przeprowadzono również na katowickich drogach. Niestety nie obyło się od ujawnienia nietrzeźwych kierujących.

 • Katowiccy policjanci z medalami na zawodach pływackich

  Pod koniec listopada br. odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Kolejny raz sportową imprezę zorganizowano w Parku Wodnym „Jura” w Łazach. Do rywalizacji stanęło 69 zawodniczek i zawodników z kilkunastu jednostek województwa śląskiego, wśród nich znalazła się również reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że w Policji od 15 lat funkcjonuje sieć policyjnych pełnomocników ds. ochrony praw człowieka? Z okazji obchodzonego 10 grudnia Światowego Dnia Praw Człowieka publikujemy trzecią rozmowę socjolog dr Joanny Górskiej z mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem, Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka.