Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Rynek nieruchomości w Katowicach

Katowice, centrum konurbacji śląskiej, to niewątpliwie miejsce godne uwagi, jeśli planujemy zakup własnego mieszkania, czy domu. Dobrze skomunikowane Drogową Trasą Średnicową z okolicznymi miejscowościami, przy pomocy autostrady A4 daje możliwość szybkiego połączenia z Krakowem, Gliwicami, Wrocławiem, czy Ostrawą.

Dodatkową zaletą mieszkania w Katowicach jest niewątpliwie szeroka oferta miejsc pracy, szkół wyższych oraz bogata oferta kulturowa. Do niewątpliwych plusów musimy zaliczyć również dużą ilość parków i lasów zlokalizowanych w tym mieście lub na jego obrzeżach. Są to Park Śląski, Park Kościuszki, park zlokalizowany przy lotnisku Muchowiec.

Ceny mieszkań w Katowicach

Katowice administracyjnie są podzielone na 22 dzielnice, w zależności o ich lokalizacji i oferowanych benefitów, ceny mieszkań i domów różnią się między nimi nawet o kilkadziesiąt procent. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Katowicach w 2020 roku wyniosła 6 750 złotych.

Inwestycje deweloperskie - Śródmieście

Gotowe mieszkania w Katowicach oferuje wielu deweloperów. Wśród nowo powstających osiedli deweloperskich możemy wyróżnić, znajdujące się w centrum Katowic osiedle Nova Mikołowska, Dom przy Filharmonii.

Dom przy Filharmonii to budynek posiadający 8 kondygnacji naziemnych oraz parking w części podziemnej. Cała inwestycja składa się z 105 mieszkań 2,3,4-pokojowych o metrażu od 50 do 79 metrów kwadratowych.

W ciągu najbliższych miesięcy oddane zostaną mieszkania w inwestycji Pierwsza Dzielnica, zlokalizowanej na działce sąsiadującej z Katowicką Strefą Kultury. Zaprojektowany przez biuro projektowe Meduza, kompleks budynków oferuje apartamenty o różnym metrażu, dopasowane do singli, rodzin z dziećmi, czy emerytów. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 7 900 złotych.

Zielona okolica - Dolina Trzech Stawów

Osiedle Paderewskiego i Dolina Trzech Stawów również obfituje w dużą ilość nowych inwestycji deweloperskich. Park przy Stawach to kompleks 6 budynków, z bardzo zróżnicowaną ofertą mieszkań, dopasowaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mieszkania o wielkości od 29 do 125 metrów kwadratowych oferuje firma OKAM w nowej inwestycji INSPIRE zlokalizowanej tuż obok parku.

Spokojna okolica - Zespół Dzielnic Zachodnich

Zespół dzielnic zachodnich, oddalonych 5-6 kilometrów od centrum Katowic, również posiada wiele nowych inwestycji. Realizowana przez dewelopera TDJ Estate Sp. z o.o.. Inwestycja Franciszkańskie Południe ma w sprzedaży 92 mieszkania o powierzchni od 26 do 131 metrów. W ofercie pojawiają się lokale mieszkalne posiadające od 1 do 5 pokoi. Inwestycja 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

W pobliżu realizowany jest również 4 etap inwestycji „Park Bażantów” Dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz okolicznymi miejscowościami osiedle oferuje mieszkania od 48 do 88 metrów kwadratowych. Cena lokali mieszkalnych zaczyna się od 6 900 złotych za metr kwadratowy.

Wynajem mieszkań w Katowicach

Katowice to również dobre miejsce na zakup mieszkania pod wynajem. Duża ilość uczelni wyższych, a co za tym idzie wielu studentów, sprawia, że kupno mieszkania inwestycyjnego to dobry pomysł. Jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania pod wynajem, dokładnie przeanalizujmy lokalizację oraz infrastrukturę w pobliżu nieruchomości. Na szczególną uwagę zasługują sklep, lokale usługowe oraz swobodny dostęp do komunikacji miejskiej i parkingów.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl