Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Zakup gofrownicy – co musisz wiedzieć

Gofrownica to urządzenie, które kojarzy się z charakterystycznymi goframi, a więc chrupiącymi waflami, które można jeść same lub z dodatkiem dżemu, konfitury, lodów lub po prostu świeżych owoców. Możliwości jest całe mnóstwo, a ich charakterystyczny smak trudno pomylić z czymkolwiek innym. Nic więc dziwnego, że tego typu urządzenia cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w sezonie owocowym, a szeroką ofertę gofrownic można znaleźć między innymi w sklepie internetowym oleole.pl pod adresem https://www.oleole.pl/gofrownice.bhtml.

Ilość gofrów jakie potrzebujemy

Przed wyborem właściwej gofrownicy na początek warto zastanowić się nad tym ile tak naprawdę potrzebujemy przygotować gofrów za jednym razem. Zwykle gofrownica pozwala przygotować jednego gofra składającego się z dwóch części, ale jeśli posiadamy dużą ilość domowników to warto poszukać modelu, który umożliwi przygotowanie za jednym razem większej ilości gofrów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najmniejsze gofrownice sporo ważą i zajmują trochę miejsca, więc należy dużo wcześniej zaplanować to gdzie będziemy przechowywać takie urządzenie.

Kształt gofrów

Kwadratowe lub prostokątne gofry to niepisany standard wśród gofrownic. Jeśli jednak chcemy zaskoczyć naszych gości nietypowym kształtem gofrów to bez trudu znajdziemy również urządzenia pozwalające stworzyć gofry o innych, nietypowych kształtach.

Moc gofrownicy

Moc gofrownicy ma przełożenie nie tylko na szybkość przygotowywania gofrów i szybkość nagrzewania się urządzenia, ale również na to jak bardzo opieczone i chrupiące będą gofry. Jeśli więc preferujemy chrupkie gofry to powinniśmy poszukać urządzenia o dużej mocy wyrażonej w watach. Tanie i małe gofrownice nie przekraczają mocy 1000 W, a droższe osiągają moc 1400 W lub więcej.

Polecane funkcje w gofrownicach

Jakie funkcje powinna posiadać gofrownica? Jeśli jesteśmy gotowi zapłacić więcej i cieszyć się urządzeniem, które posiada dodatkowe funkcje to powinniśmy poszukać tych, które posiadają kilka ciekawych opcji. Istotną opcją jest wyświetlacz LCD lub specjalne diody sygnalizujące to jak przebiega nagrzewanie urządzenia, w ten sposób będziemy w stanie precyzyjnie określić stopień nagrzania płytek. Niektóre modele gofrownic pozwalają wybrać kilka programów przygotowywania gofrów, więc można w prosty sposób przygotować gofry w zależności od tego jakich składników użyliśmy do ich przyrządzenia. Oczywiście nowoczesne urządzenie nie może obejść się bez nieprzywierającej powłoki, dzięki której również czyszczenie urządzenia jest łatwiejsze.