Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Sensacja goni sensację czyli klika słów o filmach sensacyjnych

W długie, jesienne wieczory, albo leniwe, sobotnie popołudnie... Po ciężkim dniu w pracy lub do porannej kawy... właściwie o każdej porze dnia i nocy jedną z ulubionych rozrywek większości z nas jest oglądanie rozmaitych filmów. Decyduje o tym zapewne wygoda i stosunkowo łatwy dostęp do szerokiej gamy filmów z różnych gatunków. Jedni wybierają spokojne i melancholijne produkcje takie jak romanse, czy filmy obyczajowe. Inni decydują się poszukać mocniejszych wrażeń w horrorach lub realizowanych z niezwykłym rozmachem filmach akcji. Czy można wskazać gatunek, który łączy w sobie zarówno fragmenty budzące w odbiorcy silne emocje, jak i wątki fabularne, romantyczne, a nawet naukowe? Jednym słowem czy istnieje gatunek filmowy, który spodoba się praktycznie każdemu? Warto postawić na filmy sensacyjne.

Filmy z gatunku sensacji charakteryzuje przede wszystkim fabuła prezentująca wydarzenia bogate w wiele zwrotów akcji. Szybka, wartka akcja pobudza silne emocje, które pozwalają trzymać odbiorcę w napięciu przez cały czas trwania filmu. Najczęściej w tym gatunku pojawia się intryga, która wraz z rozwojem akcji staje się głównym wątkiem. Jednak w filmach sensacyjnych ważnym tłem są również wydarzenia poboczne, które często charakteryzują się rysem romantycznym lub obyczajowym. Dzięki temu wybór filmu sensacyjnego może przynieść oczekiwaną rozrywkę osobom, które pragną poczuć silny dreszcz emocji, jak i przeżyć wraz z bohaterami wyjątkowe chwile, typowe dla filmów obyczajowych.

Klasyka filmów sensacyjnych

Podobnie jak w wielu innych gatunkach, również w sensacji wskazać można produkcje absolutnie kultowe, typowe dla swego gatunku. Jednym z nich bez wątpienia będzie seria "James Bond". Znane na całym świecie filmy z agentem Jej Królewskiej Mości w roli głównej to niezbędna propozycja dla każdego fana filmów sensacyjnych. W listopadzie 2020 roku premierę będzie miał już dwudziesty piąty film z tej serii, który zapewne jak każdy poprzedni okaże się absolutnym hitem, przyciągającym do kin prawdziwe tłumy fanów.

Każdy, kto chce tytułować się fanem filmów sensacyjnych musi również znać serię "Szklana pułapka". Akcja filmów z serii z Brucem Willisem w roli głównej jest typowym, mocnym kinem z wartką, pełną zwrotów akcji fabułą. Pojawia się intryga, pojawiają się twardzi przeciwnicy i główny bohater, który próbuje ratować świat przed złem.

Równie kultowa seria filmów sensacyjnych to "Mission: Impossible". Filmy wydane w latach 1996-2018 obfitują w niezwykle wartką akcję, którą napędza postać głównego bohatera granego przez głównego producenta serii, Tom'a Cruise'a. Ostatnia premiera filmu p.t. "Mission: Impossible - Fallout" odbyła się w 2018 roku, jednak fani już nie mogą doczekać się kolejnych części serii. Na szczęście producenci zaplanowali dwie kolejne odsłony na lata 2021-2022.

Polska nie zostaje w tyle

Typowe dla wyprodukowanych w Polsce filmów sensacyjnych jest oparcie fabuły na porachunkach gangsterskich. Zapewne przyłożyły się do tego wydarzenia lat 90-tych, związane z częstymi mafijnymi porachunkami w największych polskich miastach. Za klasyczne uznać należy "Młode wilki", przedstawiające dążenia młodych mężczyzn do przepychu i olbrzymich, tzw. "łatwych pieniędzy", które zapewnia kariera w strukturach mafii.

"Służby specjalne" - niesamowicie mocne kino spod ręki Patryka Vegi. To film z rysem historycznym, przedstawiającym skutki nieprzemyślanego rozwiązania WSI. Polityka, przekręty, intrygi i mocne zwroty akcji. Klasyka dla polskich fanów sensacji.

Hit lat 90-tych w Polsce, czyli film "Sara" to kolejny punkt na liście filmów sensacyjnych, które trzeba znać. W roli głównej nastolatka, której przez ojca-szefa gangu zostaje przydzielony ochroniarz - Leon. Szybka akcja, częste wymiany ognia, ale i mocny wątek romantyczny to gratka dla osób, które szukają wielowątkowej sensacji.

Filmy sensacyjne stanowią świetne źródło rozrywki, ale i doskonały sposób na pobudzenie silnych emocji. Jeśli ktoś zna klasykę tego kina, bez problemu znajdzie również nowości, które pojawiają się systematycznie, bowiem nie tylko odbiorcy, ale i producenci uwielbiają sensację. Jest to gatunek, który generuje najwyższe zyski z wyświetleń kinowych, a obecnie jest również kluczem sukcesu platform filmowych na całym świecie.

Więcej informacji o filmach sensacyjnych znajduje się na stronie https://zalukaj.org/gatunek/sensacyjny/ gdzie dostępna jest lista najciekawszych filmów wraz z ich trailerami.