Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

„Lubię ludzi” - to hasło XIX finału akcji Szlachetnej Paczki. Po raz kolejny w przedsięwzięcie zaangażowała się katowicka komenda. W minioną niedzielę Komendant Miejski Policji w Katowicach inspektor Paweł Barski, wraz z policjantami, odwiedził jedną z katowickich rodzin, której przekazano dary serca od katowickich mundurowych i pracowników cywilnych.

Już po raz kolejny policjanci i pracownicy katowickiej komendy oraz podległych jej komisariatów wzięli udział w dobroczynnej akcji „Szlachetnej Paczki”. Policjanci oraz pracownicy zebrali środki na zakup rzeczy dla jednej z katowickich rodzin, by mogła ona spędzić spokojne i wesołe Święta Bożego Narodzenia. W ubiegłym tygodniu w siedzibie katowickiej komendy odbyło się wielkie pakowanie zakupionych prezentów z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W niedzielę 8 grudnia Komendant Miejski Policji w Katowicach insp. Paweł Barski odwiedził wraz z policjantami wybraną przez organizatorów akcji rodzinę i wręczył im świąteczne prezenty. Wśród przekazanych darów znalazł się m.in. sprzęt gospodarstwa domowego, w tym biurko wraz z krzesłem, o które rodzina bardzo prosiła, gdyż sama nie mogła sobie na nie pozwolić. Ponadto domownikom przekazano artykuły spożywcze, odzież, przybory szkolne oraz zabawki dla najmłodszych. Rozpakowywanie prezentów było pełne wzruszeń, a na twarzach obdarowanych malowały się uśmiechy. Największą radość wywołał sprezentowany rower dla najmłodszego członka rodziny.

Komendant Miejski Policji w Katowicach serdecznie dziękuje wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za wkład i zaangażowanie w akcję „Szlachetnej Paczki”, dzięki czemu udało się spełnić marzenia jednej z katowickich rodzin.

Ładowanie odtwarzacza...