Wywiadowcy z katowickich oddziałów prewencji zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego na katowickim Brynowie. Sprawca usiłował dokonać kradzieży przewodów elektrycznych i elementów metalowych. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek 3 grudnia br. dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora jednej z firm ochroniarskich, że w jednym z domów jednorodzinnych w dzielnicy Brynów załączył się alarm i prawdopodobnie mogło dojść do włamania. Na miejsce zostali skierowani wywiadowcy z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach. Policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli wyłamane kraty w jednym z okien, a w środku domu ujawnili 28-letniego mieszkańca Katowic. Jak się okazało dom, do którego włamał się mężczyzna, był w trakcie remontu, a sprawca chciał ukraść przewody elektryczne oraz inne elementy metalowe. Zatrzymany mieszkaniec Katowic trafił do policyjnego aresztu. 28-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

  • Na zdjęciu widać wyłamane kraty w oknie
  • Na zdjęciu widać wyłamane drzwi do domu
  • Na zdjęciu widać kleszcze oraz wyciągniętą wkładkę z drzwi

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.