Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Mauritius, często nazywany perłą Oceanu Indyjskiego, jest popularnym miejscem dla wypoczynku i rekreacji. Białe piaszczyste plaże, turkusowa laguna, bujna roślinność, działania w głębi lądu i bogate walory kulturowe to najlepsza reklama bajecznych wysp Oceanu Indyjskiego. To, że nigdy nie będziesz się nudzić podczas wizyty na Mauritiusie, jest pewne, ponieważ na wszystkich turystów czeka wiele atrakcji, z których można korzystać i miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Mając tyle do zrobienia i zobaczenia, trudno jest zawęzić długą listę miejsc do odwiedzenia. Przedstawiamy więc najważniejsze powody, dlaczego warto wybrać się na Mauritius.

Klimat Mauritius

W przeciwieństwie do wielu innych krajów, Mauritius jest miejscem, które można odwiedzać przez cały rok. Wynika to głównie z idealnego położenia geograficznego. Mauritius leży tuż nad zwrotnikiem Koziorożca, dlatego cieszy się w dużą ilością słońca przez cały rok. Mauritius ma tylko dwa sezony, lato trwające od października do kwietnia i zimę w ciągu pozostałych sześciu miesięcy. Choć może się to wydawać zaskakujące, zimą na Mauritiusie jest bardzo gorąco, więc chyba nie trzeba dodawać, że latem robi się jeszcze cieplej. Temperatura nigdy nie spada poniżej 16 ° C i może z łatwością osiągnąć nawet 35° C niezależnie od pory roku.

Najlepsze plaże na Mauritiusie

Wszyscy lubią plaże, palmy i ciepłe laguny! Istnieje ponad sto plaż wzdłuż wybrzeży wyspy. Od długich do małych nieskazitelnych, każda plaża ma swoją własną charakterystykę i piękno. Wybrzeże Mauritiusa to głównie białe piaski lub plaże o złotym kolorze, które w zależności od regionu są pokryte, kokosami lub palmami. Dodajmy do tego idealną temperaturę wody (około 27 ° C) i otrzymamy idealną mieszankę na najlepsze wakacje w życiu! Wyspa Mauritius jest otoczona niesamowitymi rafami koralowymi i kwitnącym życiem morskim. Podczas nurkowania na Mauritiusie można ujrzeć, jak bardzo wyspa obdarzona jest zasobami naturalnymi. Na Mauritiusie istnieje około 50 zapierających dech w piersiach miejsc do nurkowania na wybrzeżu, które różnią się od siebie poziomem trudności i głębokością.

Najlepsze miejsce na ślub i miesiąc miodowy

Mauritius został nagrodzony kilkukrotnie jako najlepsze miejsce na ślub i miesiąc miodowy przez World Travel Award. Każdego roku tysiące par mówią sobie „tak” na złotych piaszczystych plażach wyspy. Najlepszy czas na ślub i miesiąc miodowy na Mauritiusie przypada na okres od jesienny i zimowy (w Polsce) kiedy pogoda na południowej półkuli jest idealna i unika się napływu turystów do końca roku. Ze wszystkimi wspaniałymi plażami i światowej klasy kurortami wyspa oferuje niezrównane romantyczne miejsca dla nowożeńców. Niezależnie od tego, czy wybierasz się ze swoim partnerem lub partnerką, z rodziną czy samemu, najlepszą opcją jest wyjazd z biurem podróży, ponieważ tylko w ten sposób możesz uniknąć konieczności organizacji wyjazdu i przejmowania się wszystkimi formalnościami. Mauritius – wycieczki do tego rajskiego miejsca oferuje biur podróży Logos Tour, z programem można zapoznać się na stronie biura.

Wielokulturowość na Mauritiusie

Społeczeństwo Mauritiusa jest doskonałym przykładem harmonijnego życia reprezentantów różnych kultur. Kultura mauretańska jest odzwierciedleniem różnorodności jej populacji. Nawet jeśli większość populacji to Hindusi, społeczeństwo Mauritiusa było mocno zmienione dzięki kulturze francuskiej. Kreolski, język ojczysty tego kraju to język francuski z mieszanką słownictwa afrykańskiego, azjatyckiego i angielskiego. Port-Louis, stolica wyspy, to miasto bogate w kulturę i historię Mauritiusa. Na wyspie można znaleźć zabytki religijne o różnej etyce na tej samej ulicy. Muzułmanie, Hindusi, Afrykanie i Chińczycy, wszyscy żyją w pokoju i harmonii pomimo swojego zróżnicowanego pochodzenia.

Rajska natura

Mauritius, często nazywany Rajską Wyspą, został pobłogosławiony przez Matkę Naturę na wiele sposobów. Tropikalny klimat, dzikie wodospady, bujne lasy, pasma górskie i sporty wodne, sprawiają, że wyspa jest miejscem wakacyjnym z nieskończonymi możliwościami. Siedem kolorowych ziem Chamarel jest doskonałą ilustracją dzikiej przyrody. Jest to unikalna formacja geologiczna, która jest spowodowana tropikalnymi warunkami pogodowymi, w których wyróżnia się siedem różnych kolorów ziemi. Dziś jest główną atrakcją turystyczną na Mauritiusie i odwiedzaną przez tysiące ludzi każdego roku.

Pływanie z delfinami, atrakcyjne ceny i bezpieczeństwo

Pływanie obok delfinów i wielorybów jest jednym z najbardziej unikalnych sposobów na spędzenie wakacji, a na Mauritiusie można tego doświadczyć. Urocze ssaki morskie, znajdujące się głównie w okolicach zatoki Tamarin, mają tendencję do „spędzania czasu” z przybyszami z dalekich regionów świata.

Nieziemski wyjazd na Mauritius z biurem podróży