Wystawa Agnieszki Pajdy w Galerii Pojedynczej

Agnieszka Pajda: Silentium

Wernisaż: 7 listopada 2019, godz. 17.30

Wystawa prezentowana do 1 grudnia

Wstęp wolny 

Podczas wernisażu zapraszamy na spotkanie z dr. Jakubem Mielczarkiem
Wykład / Silentium Profanum /
Tematem wykładu będzie naukowe spojrzenie na ciszę, życie i przemijanie.

Dr Jakub Mielczarek - Adiunkt na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie prowadzi zespół naukowy Quantum Cosmos Lab. Zajmuje się fizyką teoretyczną, kosmologią i teorią złożoności.

Twórczość Agnieszki Pajdy oscyluje wokół trzech tematów:
1) miejsca człowieka we współczesnym świecie – relacja ciała i ducha, sens życia, cierpienia i śmierci;
2) autobiografii – poszukiwaniu siebie, autoterapii, ujawnianiu osobistych przeżyć w szerszym, wieloznaczeniowym kontekście;
3) elemencie metafizycznym, boskim – pojęciu obecności Absolutu i wartości cnót teologalnych

Prezentowana w galerii grafika nawiązuje do obrazu Andrei Mantegny „Opłakiwanie zmarłego Chrystusa”. Temat śmierci i cierpienia często sprawia, że brak nam słów. Milczenie jednak nie zawsze jest głuchą pustką. Silentium może zaistnieć jako Silentium Sacrum.

Agnieszka Pajda – ur. w 1995 r. w Katowicach – Szopienicach. Studentka V roku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym, specjalizacja Grafika. Zajmuje się wideo, grafiką cyfrową i fotografią.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.