Jedni twierdzą, że zaszycie alkoholowe, a więc esperal to nieetyczna forma pomocy osobom uzależnionym. Inni uważają natomiast, że jest to metoda bardzo skuteczna, dzięki której można zacząć normalnie żyć i rozpocząć budowanie tego, co przez alkohol zostało zniszczone. Zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy mają swoje racje. Dowiedz się najważniejszych informacji o tej metodzie i zdecyduj sam, czy masz na tyle siły wewnętrznej, aby z niej skorzystać.

Zaszycie alkoholowe to jedna z dostępnych metod stosowanych w walce z alkoholizmem. Wszywka nie jest tak popularną formą jak spotkania z psychoterapeutą lub spotkania w grupie AA, jednak dla wielu wszywka jest znacznie skuteczniejsza. Decydując się jednak na tek krok, warto wiedzieć, o kilku ważnych kwestiach…

Warto wiedzieć, że…

Esperal nie jest lekiem. Substancja zawarta we wszywanej kapsułce hamuje produkcje enzymu, który odpowiada za rozkładanie w organizmie alkoholu. Oznacza to, że po spożyciu alkoholu organizm zostaje zatruty. To powoduje mnóstwo konsekwencji – często bardzo bolesnych dla osoby pijącej. I to właśnie strach przed bólem i strach przed możliwą – nawet – śmiercią powoduje niechęć do alkoholu. Wiele osób uważa, że właśnie dlatego esperal nie jest etycznym rozwiązaniem – wzbudza strach, a nie chęć faktycznej zmiany. Czy jest w tym prawda? Otóż, gdyby nie chęć faktycznej zmiany, nikt nie zgłosiłby się do wszycia esperal.

Esperal może być niebezpieczny dlatego nie każdy może zdecydować się na wszywkę. Przede wszystkim nie mogą go stosować osoby, które mają problemy z sercem i krążeniem. Absolutnie wyklucza się osoby, które mają zaburzenia psychiczne, które miały kiedykolwiek próby samobójcze na swoim koncie. Oczywiście nie mogą przyjmować esperalu kiedy jesteśmy uczuleni na jego składniki. Powinno być zupełnie oczywistym to, że esperal nie wolno nigdy wszywać, jeżeli pacjent jest pod wpływem alkoholu. Co więcej, pacjent nie może spożywać alkoholu przez 24 godziny przed zabiegiem. To niezwykle ważne!

Wszywka – poznaj najważniejsze informacje o Esperalu

Esperal nie można łączyć z alkoholem – jest to oczywiście zupełnie naturalne. W końcu po to się go stosuje. Jednak, należy pamiętać także o tym, aby w ogóle nie mieć żadnego kontaktu z alkoholem. Wszycie esperlau w Warszawie łączy się z rezygnacją ze wszystkich alkoholowych produktów, nawet tych kosmetycznych. Trzeba unikać wód toaletowych, perfum na bazie alkoholu, a także wielu spożywczych produktów, np. octu.

Esperal, a właściwie jego połącznie z alkoholem, jest niebezpieczny. Powoduje ból głowy, nudności, wymioty, drgawki, pokrzywkę na ciele, zaczerwienienie, potliwość. Może dojść do zawału serca i wielu innych niebezpiecznych skutków, nie wyłączając śmierci.

Wszywka alkoholowa w Warszawie może być zaaplikowana pacjentowi wyłącznie w warunkach sanitarnych i przez lekarza chirurga. Podczas zabiegu dochodzi do przecięcia skóry, a także zaszycia, a więc pojawiają się szwy. Nie może podejmować się tego działania osoba niedoświadczona. Osoba, u której jest wszywka, nie może sobie sama tej wszywki wyciągnąć.

Wszywka alkoholowa to bardzo poważna decyzja. Podjąć można ja będą w pełni sił umysłowych, nie pod wpływem impulsu, alkoholu czy usilnych próśb rodziny. Decyzja musi wyjść od samej osoby uzależnionej, która chce znaleźć siłę do walki z alkoholizmem.

Wszywka alkoholowa warszawa cena – to zagadnienie dla wielu jest bardzo interesujące. To zupełnie normalne, że koszty się dla nas liczą. Cena wszywki jest różna – od 400 zł do 2 tysięcy złotych. Wiele zależy od miasta i od kliniki, w której zabieg jest wykonywany. Średnia cena to 700 złotych.