Modyfikacja metody iniekcji krystalicznej

Podczas budowy domu ważne jest odpowiednie przygotowanie fundamentów, aby uniknąć problemów z wilgocią. Szczególnie, jeśli mieszka się na terenie w pobliżu zbiorników wodnych.  Podniesienie się poziomu wód może spowodować powódź, a co za tym idzie zalanie budynku. Również intensywne opady atmosferyczne mogą spowodować pojawienie się wilgoci i nieestetycznych wykwitów na ścianach.  Nadmierna wilgoć w domu może przyczynić się do pojawienia się pleśni i grzybów, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie domowników. Mogą powodować problemy z drogami oddechowymi lub alergię. Dlatego tak ważna jest izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Najlepiej, aby do izolacji ścian fundamentowych została zastosowana zarówno izolacja pozioma jak i  izolacja pionowa. Izolacja fundamentów jest również ważną częścią remontu w starym budownictwie. Dzięki dostępności nowoczesnych metod między innymi takiej jak iniekcji krystaliczna, izolacja starych fundamentów nie stanowi w dzisiejszych czasach żadnego problemu. Należy pamiętać o tym, że izolacja pozioma fundamentów, jak i  izolacja pionowa ścian fundamentowych, powinny być wykonane bardzo dokładnie. Przy użyciu materiałów jak najlepszej jakości.

Jak działa metoda iniekcji krystalicznej?

Metoda ta polega na użyciu aktywatora krzemianowego  do osuszania ścian zawilgoconych przez podciąganie wody z gruntu.  Iniekcja krystaliczna wykorzystuje aktywator krzemianowy do identyfikacji kapilar i uszczelnia  poprzez krystalizację, podczas wykonywania izolacji przeciwwilgociowej. Metoda iniekcji krystalicznej bardzo dobrze sprawdzi się do wapiennej zaprawy murarskiej lub cegły ceramicznej. Izolacja fundamentów powinna być wykonana w sposób staranny i dokładny, aby móc cieszyć się efektami na długie lata. Źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa może przynieść więcej szkód niż pożytku. Metoda iniekcji krystalicznej polega na tym, że w ścianie którą osuszamy nawierca się otwory iniekcyjne o średnicy 20 mm.  Otwory wywierca się w równoległej do poziomu podłogi linii. W nowo nawiercone otwory wlewa się około półtora litra wody, a następnie wprowadza materiał iniekcyjny. Jest on mieszaniną aktywatora krzemianowego, cementu portlandzkiego i wody. Hydroizolacja fundamentów za pomocą iniekcji krystalicznej jest niezwykle skuteczna.

Modyfikacja metody

Izolacje przeciwwilgociowe można wykonać różnymi metodami. Jednak metoda iniekcji krystalicznej jest bardzo skuteczna. Przez wiele lat trwała modyfikacja tej metody, aby była ona jak najbardziej efektywna.  Od zastosowania w pierwszym budynku takim jak pałac w Łowiczu, technologia iniekcji krystalicznej podlega zmianom. Dzięki nim metodę iniekcji krystalicznej można zastosować również do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej pionowej  od wnętrza domu. Dzięki wieloletnim badaniom, osiągnięto metodę dającą dużą efektywność w osuszanie budynków. Szczególnie ważna jest hydroizolacja piwnicy. Jeżeli budynek położony jest w pobliżu zbiorników wodnych, które grożą wylaniem. Szczególnie w okresie letnim. Izolacja piwnicy z wykorzystaniem metody iniekcji krystalicznej będzie bardzo skuteczna. Izolacja filarów zapewni efekt na długie lata.  Jeżeli chcemy dobrze ochronić fundamenty - izolacja przeciwwilgociowa jest obowiązkowym elementem, jaki trzeba wykonać podczas budowy domu lub jego remontu.