Komisariat VI Policji w Katowicach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie podrobienia recepty, którą później posłużyła się kobieta widoczna na załączonych zdjęciach. Do nieuprawnionego wykorzystania podrobionej recepty doszło, w jednej z aptek sieci "Zdrowit", mieszczącej się przy ul. 3 Maja w Katowicach

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło, 4 czerwca 2019 roku w jednej z aptek sieci "Zdrowit". Podrobioną receptą posłużyła się kobieta, której wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Kobieta wykorzystała "lewą" receptę i posłużyła się nią jako autentyczną. Dzięki temu zabiegowi udało jej się kupić leki przepisywane na receptę. Łącza wartość nieuprawnionych zakupów to ponad 630 zł. 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy widocznego zdjęciach prosimy o kontakt z policjantami Komisariatu Policji VI w Katowicach przy ul. Stawowej 8, pod numerem całodobowym 32 200 2555, 32 200 3850 lub 112, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Gwarantujemy anonimowość.

  • Użytkowniczka podrobionej recepty
  • Użytkowniczka podrobionej recepty
  • Użytkowniczka podrobionej recepty