Większość przedsiębiorców nie może pozwolić sobie na duży i nagły wydatek, jakim jest zakup nowego pojazdu w celu wzmocnienia firmowej floty samochodów. Nie muszą oni jednak załamywać rąk, ponieważ od dłuższego już czasu coraz większą popularność zyskuje najem długoterminowy samochodów, który umożliwia użytkowanie nowoczesnego pojazdu przez dostosowany do przedsiębiorcy czas i przy niskich ratach miesięcznych. Dlaczego jest to rozwiązanie korzystne dla firm? Oto 6 najważniejszych powodów!

6 powodów, dla których warto wybrać najem długoterminowy pojazdu

6 powodów, dla których warto postawić na najem długoterminowy

Powód 1 – Nowoczesne samochody do Twojej dyspozycji

Najem długoterminowy, oferowany przez takie firmy, jak Arval, jest usługą skierowaną do wymagających przedsiębiorców, którzy chcieliby na co dzień korzystać z nowoczesnych samochodów o odpowiednich parametrach technicznych oraz wysokim poziomie komfortu. Efekt tego jest fakt, że firmy oferujące wynajem samochodów, pragną zaopatrywać swoich Klientów w jak najnowsze modele samochodów różnych producentów, dbając oczywiście o ich stan techniczny oraz komfort. Możesz więc skorzystać z pojazdu osobowego lub dostawczego, samochodu miejskiego lub SUV-a i zawsze mieć pewność tego, że wynajmujesz auto w znakomitym stanie, które nie zawiedzie Cię w trasie.

Masz przy tym bardzo duży wybór i możesz postawić na taką markę i model, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Co więcej – możesz wybrać pojazd również zgodnie z własnymi możliwościami finansowymi.

Powód 2 – Niskie raty miesięczne i brak opłat wstępnych

Jest to duży atut szczególnie w sytuacji, gdy porównujemy wynajem długoterminowy z leasingiem. W tym drugim przypadku konieczne jest zwykle uiszczanie opłaty wstępnej, która może mieć wysokość nawet 20% wartości pojazdu, a przy tym raty za leasing są zwykle wysokie. W przypadku wynajmu nie ma takiego problemu – żadnych opłat wstępnych nie ma, a same raty są niższe chociażby z powodu braku marży. Dzięki temu oszczędzasz i nie musisz obawiać się tego, że rozpoczęcie współpracy z wypożyczalnią samochodów będzie wymagać od Ciebie wysokiej opłaty za wynajem długoterminowy samochodów.

Powód 3 – Minimum formalności i błyskawiczne podpisanie umowy

Wynajem długoterminowy aut jest usługą szytą na miarę przedsiębiorców, dla których czas jest zwykle cenniejszy niż złoto. Dlatego też wypożyczalnia zapewni Ci możliwość szybkiego zapoznania się z ofertą, a także złożenia zapytania lub rezerwacji – za pomocą formularza internetowego. Szybka rozmowa telefoniczna, błyskawiczne podpisanie umowy i… w drogę! Wszystkie formalności można załatwić w jeden dzień i w ten sposób natychmiast zacząć osiągać biznesowe cele.

Powód 4 – Przeglądy techniczne i serwis w cenie

Decydując się na najem długoterminowy, w przeciwieństwie do leasingu, możesz liczyć na pełen serwis pojazdu oraz przeglądy techniczne, które przeprowadzane są bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Zawierają się one w miesięcznej racie, jaką płacisz wypożyczalni, w związku z czym nie musisz obawiać się, że w przypadku awaryjności pojazdu, będziesz zmuszony ponosić dodatkowe, często bardzo wysokie koszty.

Co więcej – korzystasz z usług specjalistów, którzy bardzo szybko eliminują problemy, a w razie potrzeby, są w stanie udostępnić Ci samochód zastępczy!

Powód 5 – Brak konieczności wykupu samochodu po zakończeniu umowy

W przypadku podpisania umowy leasingowej, zobowiązujesz się do wykupienia pojazdu po zakończeniu umowy. Wynajem aut długoterminowy nie wymusza tego na Tobie – po zakończonej umowie pojazd wraca do wypożyczalni, a Ty… możesz wynająć nowszy, jeszcze lepszy model! Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, pozwalające korzystać Ci cały czas z wysokiej klasy pojazdów. Nie musisz też martwić się utratą wartości auta!

Powód 6 – Korzyści podatkowe

Czy wiesz, że ratę za najem długoterminowy możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu? Jest to bardzo znacząca korzyść, dzięki której coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na wynajem auta – wybierz więc firmę z dobrą opinią oraz dającą Ci duże możliwości i ciesz się nowoczesną, rozbudowaną flotą pojazdów!