Licówki brzmi bardzo skomplikowanie. Mówiąc prostym językiem to specjalne nakładki na zęby. Noszenie licówek powoduje, że nasze uzębienie wygląda na idealnie białe i równe, bez żadnych ubytków.

Dla kogo licówki - komu wolno, komu nie

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na licówki. Noszenie tego rodzaju nakładek zalecane jest osobom bez wad zgryzu.

Licówki - sposób na idealne zęby

Licówki na zęby – czy warto?

Licówki (licówki łódź) stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych. Pacjentów nie odstraszają już tak bardzo koszty założenia licówek oraz fakt, że zabieg ich nałożenia jest czasochłonny i skomplikowany.

Przed zabiegiem założenia, licówek trzeba jednak wiedzieć, że to rozwiązanie do końca życia. Jest to zabieg nieodwracalny, ponieważ do założenia licówek należy usunąć część szkliwa zębów. Ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie odtworzyć usuniętego szkliwa, licówki można jedynie wymieniać, lecz nie usunąć ich całkowicie.

Najlepsze licówki – czyli jakie?

Dla osób ceniących sobie bardzo trwałe rozwiązania najlepsze będą kosztowne, ale trwałe licówki z porcelany. Porcelana, czyli materiał, z którego produkowane są licówki jest materiałem o bardzo dużej wytrzymałości. Dodatkowym atutem porcelany jest to, że bardzo dobrze imituje prawdziwe zęby. Jest tak, ponieważ porcelana pochłania i odbija światło jak naturalny ząb. Dodatkowo porcelana nie przebarwia się i nie chłonie barwników zawartych w zjadanym przez nas jedzeniu.

Licówki – sposób na piękny uśmiech na lata

Dzięki wykonaniu z trwałego materiału, wspomnianej porcelany, tego rodzaju licówki mogą starczyć pacjentowi nawet na osiem lat.

Licówki - dlaczego są tak szczególne?

Licówki to produkt dentystyczny dobierany indywidualnie do każdego pacjenta. Stomatolog projektując licówki wykonuje je z myślą o konkretnym pacjencie. Każdy komplet licówek jest zupełnie inny. Dzieje się tak, ponieważ licówki są wykonywane do kształtu twarzy, wyglądu ust. Licówki mają idealnie pasować do całej twarzy. Jeśli nie zgra się wszystkich szczegółów licówki będą wyglądać sztucznie

Zabieg zakładania licówek- czy boli i jak wygląda?

Zabieg zakładania licówek jest bezbolesny, odbywa się pod znieczuleniem. Jednocześnie jest zabiegiem składającym się z kilku etapów i zajmuje dłuższy okres czasu. Przystępując do zabiegu zakładania licówek nie można mieć żadnych stanów zapalnych oraz chorych zębów. Jeśli to konieczne pacjent ma także wybielane zęby. Wybielanie zębów polecane jest, ponieważ uwydatnia efekt założenia licówek. Kiedy już dochodzi do właściwego etapu od pacjenta pobierane są odciski jego zębów. Następnie odciski zębów pacjenta są oddawane w ręce specjalistów. Specjalista wykonujący licówki, na wstępie wykonuje kilka symulacji komputerowych licówek dla swojego pacjenta. Wszystko po to, żeby licówki idealnie pasowały do twarzy i rysów pacjenta. Licówki to wizytówka pacjenta, więc lekarzowi prowadzącemu zależy na idealnej selekcji licówek. Po wykonaniu prototypu licówek, trafiają one w ręce pacjenta, który ma możliwość noszenia prototypu przez jakiś czas. Wszystko po to, aby sprawdzić, czy pacjent będzie się w nich czuł dobrze. Może także zgłaszać sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione przy wykonywaniu właściwych licówek. Dopiero na samym końcu pacjent poddawany jest zabiegowi usunięcia cienkiej warstwy szkliwa na swoich zębach. Następnie mocowane są właściwe licówki.

Licówki - ile to kosztuje?

Zabieg założenia licówek jest kosztowny. To wydatek kilku tysięcy złotych. I trzeba go powtarzać co kilka lat.