Szorowarka jednotarczowa i automatyczna — przegląd dostępnych możliwości

Szorowarka jednotarczowa, maszyna polerująca, automat szorujący — o tych i podobnych rozwiązaniach słyszy się coraz częściej. Do czego może być wykorzystywane podobne rozwiązanie? Czy urządzenia tego typu stanowią odpowiedni sprzęt do czyszczenia powierzchni przemysłowych? Szorowarki do podłóg są obecne w niemal każdym supermarkecie i nie zapleczach dworców i lotnisk. Wiele miejsc użyteczności publicznej oraz zakładów produkcyjnych nie mogłoby istnieć, gdyby nie posiadały maszyn sprzątających. Szorowarka jednotarczowa z odsysaniem to jeden z wielu przykładów nieustannie rozwijającej się technologii w tym zakresie. Modele z serii Scrubmaster zapewniają wysoce ekonomiczne czyszczenie podłóg od 1 400 do 4 200 m2/h. Obecnie w poszczególnych urządzeniach systemy umożliwiają realne zwiększenie wydajności pracy obsługujących je operatorów i zapewniają tym samym bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków przez innych pracowników.

Szorowarka jednotarczowa i omówienie wybranych systemów

Trudno jest znaleźć bardziej wygodny sposób sprzątania danej powierzchni od tego, gdzie wykorzystywana jest szorowarka jednotarczowa. Zastosowanie produktów tego typu jest bardzo szerokie. Możliwości poszczególnych urządzeń mogą z powodzeniem zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru odnośnie do kupna, warto przeanalizować systemy, jakie są obecne w różnych szorowarkach. Mowa tutaj m.in. o:

  • szczotce walcowej wystającej poza obrys maszyny Scrubmaster B10 i B12, która pozwala na efektywne czyszczenie ścian, fug i innych trudno dostępnych powierzchni;
  • zasilaniu sieciowym w urządzeniu Scrubmaster E10;
  • szczotce tarczowej, w jaką został wyposażony model Scrubmaster B12. Element ten służy czyszczeniu twardych i głaskich powierzchni;
  • obecności dźwigni sterowniczej w B12, która pozwala na poczynienie dużej oszczędności miejsca podczas transportu urządzenia;
  • ekonomicznym napędzie PowerFlow zamontowanym w wielu modelach z serii Scrubmaster. System ten to sposób na wspomaganie jazdy maszyny, dzięki ruchom wykonywanym przez szczotki;
  • możliwości jazdy zarówno do przodu, jak i do tyłu (nastawny napęd na koła) w modely B30 CL;
  • technologii Hako-AntyBac obecnej w zbiorniku do odzyskiwania zużytej wody w modeli B70;
  • system zintegrowanego zbierania śmieci i możliwości mycia posadzek o nierównej strukturze, w jaki została wyposażona szorowarka jednotarczowa Scrubmaster B70.

Jak wynika z powyższego, innowacja jest obecna w wielu modelach szorowarek. Projektanci nieustannie starają się dodawać kolejne funkcje i czynić pracę operatorów tego typu jeszcze bardziej intuicyjną.

Szorowarki do podłóg — rola w biznesie

Czystość i porządek powinny być obecne w każdym przedsiębiorstwie. Trzymając się tej zasady, można w posty sposób wyeliminować możliwość wystąpienia różnych wypadków podczas pracy np. w halach magazynowych i produkcyjnych. Okazuje się więc, że sprzęt sprzątający pełni niezwykle ważną funkcję w niemal wszystkich gałęziach biznesu, które funkcjonują w siedzibach stacjonarnych. Co więcej, istnieje wiele przedsiębiorstw trudniących się konserwacją powierzchni płaskich, które oferują swoje usługi większym korporacjom.

Zaopatrzenie się w odpowiednie maszyny czyszczące może być doskonałym punktem wyjścia dla otworzenia własnej firmy sprzątającej. Biorąc pod uwagę liczbę nowo powstałych zakładów na terenie Dolnego Sląska, Wielkopolski i województwa małopolskiego, łatwo dojść do wniosku, że to niezwykle intratny pomysł na biznes.