O czym kraczą wrony? 257. śląsko-zagłębiowskie szwendanie
W najbliższą sobotę, 15 czerwca, odbędzie się kolejna edycja "śląsko-zagłębiowskiego szwendania okolicznego". Tym razem uczestnicy będą mieli okazję przemierzać malownicze lasy sosnowe nad Małą Panwią, podziwiając bogatą faunę i florę tego regionu.
  1. Start trasy w Potępie, zakończenie w Krupskim Młynie.
  2. Udział bezpłatny, ale na własną odpowiedzialność.
  3. Dojazd z Katowic: A5 lub M3 z przesiadką w Tarnowskich Górach.
  4. Organizatorzy zachęcają do minimalnego korzystania z urządzeń mobilnych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:05 na przystanku ZTM Potępa. Osoby zmotoryzowane mogą pozostawić swoje samochody w centrum Potępy i wrócić po nie autobusem z Krupskiego Młyna. Trasa, która liczy kilkanaście kilometrów, prowadzi przez urokliwe dębowe aleje, śródleśne polany, groble, a także obszary, gdzie można spotkać różnorodne gatunki zwierząt, jak padalce, żmije czy gniewosze.

Organizatorem wyprawy jest Paweł Graja, który pełni funkcję Kierownika Zamieszania. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednakże organizator nie zwraca kosztów przejazdu ani ubezpieczenia. Uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność i są proszeni o zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Dojazd z Katowic możliwy jest za pomocą linii A5 z przystanku Katowice Sokolska o 8:02 (19 minut na przesiadkę) lub linii M3 z przystanku Katowice Piotra Skargi o 8:25 (1 minuta na przesiadkę). Przesiadka odbywa się na Dworcu w Tarnowskich Górach, skąd o 9:22 odjeżdża autobus A129.

Warto potraktować to wydarzenie jako okazję do oderwania się od codzienności i technologii, które często ograniczają naszą percepcję rzeczywistości. Organizatorzy zachęcają do minimalnego korzystania z nawigacji GPS i innych aplikacji mobilnych, aby w pełni cieszyć się przyrodą i spokojem otaczającego lasu.

Trasa nie jest dostosowana do osób o ograniczonej mobilności, jednakże organizatorzy chętnie pomogą w miarę możliwości. Wszelkie pytania można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydarzenie to jest częścią większego cyklu, który gra z Katowicami i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jest to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i zbliżyć się do natury.


Według informacji z: Miasto Ogrodów