Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Czy warto korzystać z usług doradców finansowych?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zmuszonych jest korzystać z różnych form podreperowania swojego domowego budżetu. Z uwagi na brak pracy, czy też droższe życie nie zawsze wystarcza pieniędzy, aby spokojnie przeżyć dany miesiąc. Czasem jesteśmy zmuszeni, aby zaciągnąć kredyt w banku, gdyż to niekiedy ostatnia deska ratunku. Znalezienie jednak kredytu to nie lada wyzwanie, które nie tylko pochłania dużo czasu, ale także nasz brak wiedzy i pochopne podejmowanie decyzji mogą skutkować popełnieniem wielu błędów, które  doprowadzą nas w lawinę długów. Dlatego, zatem wiele osób w takiej sytuacji rozmyśla, aby skorzystać z usług doradcy kredytowego. Jednak, czy warto zwrócić się o pomoc do doradcy i jak może nam pomóc?

Kim jest doradca kredytowy?

Z pewnością wiele osób przed skorzystaniem z usług doradcy kredytowego zastanawia się kim on właściwie jest i jaką pomoc może nam zaoferować? Otóż, jak sama nazwa wskazuje jest to osoba, która udzieli nam wszystkich informacji na temat  kredytów, zasad ich zaciągania oraz warunków jakie trzeba spełnić, aby starać się o otrzymanie kredytu.

Dawniej doradcą kredytowym mogła zostać niemalże każda osoba, lecz od 2017r. zmieniła się ustawa o kredycie hipotecznym, a także nadzorze nad pośrednikami tegoż kredytu i w związku z tym doradcą finansowym może zostać osoba, która dostanie specjalne pozwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowo taka osoba musi zarejestrować się w rejestrze doradców oraz opłacać ustaloną stawkę pieniężną.

Dodatkowe informacje - sprawdź doradztwo kredytowe Warszawa i poznaj wszelkie szczegóły.

Na czym zarabia doradca kredytowy?

Dochód doradcy kredytowego w dużej mierze zależy przede wszystkim od prowizji jaką dostaje od instytucji, dla których znajdzie klienta, a ten skorzysta z danego produktu np. kredytu. Im więcej zaproponuje konsumentowi doradca, tym więcej zarobi. Dlatego, podczas wizyty możemy spodziewać się, iż doradca będzie chciał przekonać nas do dodatkowych produktów, takich jak ubezpieczenie, czy inwestycja. Podczas spotkania z doradcą powinniśmy się dobrze zastanowić, czy aby na pewno dodatkowe usługi są dla nas rzeczywiście potrzebne.

Jeżeli zastanawiamy się jaki jest koszt skorzystania z pomocy doradcy kredytowego to musimy wiedzieć, iż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bowiem każdy doradca ma inny cennik. Nie mniej jednak wiele biur ma w swojej ofercie możliwość odbycia pierwszej wizyty za darmo. Reszta kosztów jest ustalana indywidualnie z naszym doradcą.

Dlatego, jeżeli planujemy wziąć kredyt, a nie mamy zbyt dużego doświadczenia w takich sprawach, może warto rozważyć wizytę w biurze doradztwa kredytowego i skorzystać z pomocy fachowcy, który z pewnością pomoże nam wybrać najodpowiedniejszą opcję, abyśmy mogli uniknąć popełnienia błędów, które mogą się dla nas skończyć klęską finansową. W końcu doradca finansowy ma duże doświadczenie, w takich sprawach i na pewno zrobi wszystko, abyśmy byli zadowoleni z usługi, dopasowując kredyt do naszych potrzeb i możliwości, abyśmy mogli go bez problemu spłacać nie wpadając przy tym w jeszcze większe problemy finansowe.