Mamy kolejny przełom w sprawie frankowiczów. Do przychylnych wyroków polskich sądów dołączył także wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dzięki temu, kredytobiorcy mają coraz większe szanse na odzyskanie pieniędzy utraconych w skutek niekorzystnych zmian kursowych CHF. W najbliższych latach czekają nas kolejne frankowicze wyroki, które powinny przynieść szczęśliwe zakończenie wielu rodzinom, które od lat zmagały się z niekorzystnym kredytem we frankach.

Trybunał Sprawiedliwości UE po stronie frankowiczów

Co oferuje frankowiczom specjalistyczna pomoc prawna?

Batalia z bankiem na własną rękę to ryzykowny wybór, który w niewielu przypadkach kończy się pozytywnie. Aby skutecznie walczyć o swoje prawa przed sądem, potrzebna jest pomoc eksperta, dla którego bankowość i finanse to chleb powszedni. Wykwalifikowany radca prawny jest w stanie szybko znaleźć argumenty, które musi zawierać prawidłowo sformułowany kredyt we frankach pozew. Ugoda z bankiem mija się z celem, ze względu na nikłe szanse uzyskania satysfakcjonującego efektu. Wkroczenie na drogę sądową wydaje się znacznie lepszym rozwiązaniem, szczególnie, że w ostatnich latach orzecznictwo daje silny oręż frankowiczom.

Co możemy uzyskać decydując się na skorzystanie z fachowej pomocy prawnej? Wielu kredytobiorców pyta, czy możliwa jest spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy. Takie rozwiązanie jest mało realne, a co więcej, wcale nie byłoby dla nas korzystne. Po uwzględnieniu wyższego oprocentowania WIBOR, raty byłyby praktycznie tak samo wysokie, a nawet wyższe. W związku z tym, pomoc dla frankowiczów częściej stawia na odwalutowanie kredytu, które umożliwia klientom skuteczne domaganie się zwrotu wysokiej nadpłaty.

Odwalutowanie kredytu – na czym to polega?

Ogromny skok wartości franka szwajcarskiego sprawił, że wielu kredytobiorców musiało spłacić nawet kilkukrotnie większą kwotę niż w dniu podpisania umowy. A zatem, co by się stało, gdyby kredyt we frankach pozew przyniósł pożądany efekt w postaci odwalutowania kredytu? Taki wyrok uznałby, że zobowiązanie zostało zawarte w złotówkach. Różnice z tytułu niekorzystnego kursu CHF podlegałyby zwrotowi. Kredytobiorcy, którzy spłacali, bądź spłacają swoje zobowiązanie od kilkunastu lat, mogą liczyć na zwrot nadpłaty w wysokości nawet do 60%s spłaconej kwoty.

Co więcej, w wielu sytuacjach okaże się, że kredyt po odwalutowaniu został spłacony, a my pozbędziemy się ciężaru, który w ostatnich latach przyniósł nam tyle stresu. W związku z tym, ustawa frankowa staje się coraz mniej potrzebna. Kredytobiorcy w końcu mogą wkroczyć na ścieżkę sądową i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dużo dobrego wprowadził także niedawny wyrok wydany przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Jak uzyskać fachową pomoc dla frankowiczów?

Pozytywne zmiany zachęcają kolejnych frankowiczów do podjęcia konkretnych działań prawnych. Korzystne frankowicze wyroki sprawiają, że mamy coraz większe szanse na pozytywne zakończenie. Warto także wspomnieć, że klienci banków mogą liczyć na coraz rzetelniejszą pomoc za sprawą wykwalifikowanych kancelarii, które od lat zajmują się tym zagadnieniem. Prowadzenie spraw frankowiczów to codzienna praca w kancelarii Warszawa. W związku z tym, jeśli chcesz walczyć o uzyskanie zwrotu nadpłaty, skorzystaj z fachowej pomocy radców prawnych. W ten sposób masz znacznie większe szanse na uzyskanie korzystnego rozstrzygnięcia.