Aspirant sztabowy Dawid Koryciński z Komisariatu V Policji w Katowicach został odznaczony odznaką „ Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia”. Policjant został wyróżniony za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywną działalność w ruchu honorowego krwiodawstwa. Oddał już ponad 19 litrów krwi.

O tym, jak dużą rolę odgrywa krew w życiu każdego z nas, wiedzą wszyscy. Nie każdy jednak ma świadomość, że wciąż jej brakuje. Dlatego policjanci chętnie włączają się w akcje promujące oddawanie krwi i sami są jej honorowymi dawcami.

Aspirat sztabowy Dawid Koryciński pomaganie ma we krwi. 12 marca 2012 roku po raz pierwszy stawił się w punkcie krwiodawstwa. Łącznie przez 9 lat, dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia, oddał już ponad 19 litrów krwi. Teraz został uhonorowany orderem „Zasłużony Honorowego Dawcy Krwi I Stopnia”.

zdjęcie kolorowe: otwarta legitymacja odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia” wydana przez Śląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach, z dnia 15 lipca 2021 roku , nr 350/9/2021 dla Pana Dawida Korycińskiego

Każdy z nas może pomóc innym oddając krew. To bezcenny lek, którego nie da się wyprodukować, ani kupić. Zachęcamy do dzielenia się tą najcenniejszą cząstką siebie - to nic nie kosztuje.

zdjęcie kolorowe: legitymacja odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia” oraz złota odznaka przedstawiająca czerwony krzyż obtoczony czerwonymi serduszkami dla Pana Dawida Korycińskiego