Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Katowicach zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy podejrzewani byli o kradzież torebki z dokumentami i pieniędzmi z jednego z mieszkań w Katowicach. W poniedziałek publikowaliśmy wizerunek sprawców. W ich namierzeniu policjantom pomogli internauci, za co serdecznie dziękujemy. O dalszym losie zatrzymanych osób zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 5 lat.

Do zdarzenia doszło 30 listopada br. na ul. Gallusa w Katowicach. Kobieta i mężczyzna po wejściu do jednego z bloków wykorzystali nieuwagę jednej z lokatorek i z otwartego mieszkania dokonali kradzieży torebki z zawartością dokumentów i pieniędzy. Wizerunek sprawców zarejestrowały kamery monitoringu w bloku, który publikowaliśmy w miniony poniedziałek. Śledczy zwrócili się o pomoc do internautów, którzy po raz kolejny nie zawiedli. Trzy dni po opublikowaniu komunikatu policjanci z Komisariatu Policji III w Katowicach otrzymali informację o prawdopodobnym miejscu przebywania sprawców kradzieży. Gdy kryminalni z katowickiej „trójki” udali się we wskazane miejsce, ujawnili poszukiwane osoby. To 23-letni mieszkaniec i 19-letnia mieszkanka Katowic. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd. Grozi im do 5 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, policjanci otrzymali informacje, które pomogły ustalić tożsamość sprawców. Dziękujemy również wszystkim internautom, którzy chętnie dzielili się z policjantami swoimi podejrzeniami.

Na grafice widać slogan kampanii Nie reagujesz Akceptujesz