Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Sprawcy uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach są już w rękach katowickich policjantów. Wczoraj, po kolejnej publikacji nagrania z monitoringu, poszukiwani zostali rozpoznani przez rodzinę. Cała trójka poszukiwanych zgłosiła do Komisariatu Policji III w Katowicach. Dwaj 16-latkowie i ich rówieśniczka zostali już przesłuchani. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dziękujemy również internautom za wszystkie przekazane sygnały i spostrzeżenia.

Do zdarzenia doszło 22 lutego pomiędzy godziną 19.00 a 20.00 na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na stacjach drogi krzyżowej. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt nagrań z monitoringu, nie tylko miejskiego ale i z innych placówek. Nagrania, minuta po minucie, były wnikliwie analizowane. Policjanci ustalili, że te same osoby, w tym samym dniu, zniszczyły elewację szkoły podstawowej, malując na nich farbą różne rysunki i symbole. Wczoraj opublikowaliśmy kolejne już nagrania, na których zostały zarejestrowane osoby, które dopuściły się dewastacji. Sprawcy zostali rozpoznani przez rodzinę, która powiadomiła o swoich spostrzeżeniach policjantów. Cała trójka zgłosiła się do Komisariatu Policji III w Katowicach. Sprawcy, to 16 latkowie z Katowic - dwóch chłopaków i ich koleżanka. Zostali oni już przesłuchani jako tzw. nieletni sprawcy czynu karalnego. Nastolatkowie odpowiedzą za czyn karalny obrazy uczuć religijnych, dewastacji obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, zniszczenia mienia oraz publicznego propagowania ustroju faszystowskiego.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Dziękujemy również internautom za wszystkie przekazane sygnały i spostrzeżenia.