Policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Dąbrowy Górniczej, przy których znaleziono w sumie ponad kilogram marihuany. Jak się okazało, jeden z mężczyzn w swoim mieszkaniu urządził plantację konopi indyjskich. Na wniosek śledczych został on tymczasowo aresztowany. Drugi z zatrzymanych, przy którym znaleziono 20 gramów suszu marihuany, został natomiast objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców katowickiej komendy w minioną środę weszli do jednego z mieszkań w Dąbrowie Górniczej. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn, których bardzo zaskoczyła wizyta mundurowych. W trakcie przeszukania okazało się, że w mieszkaniu urządzono plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli ponad 50 krzewów tej rośliny, przeszło kilogram gotowego suszu marihuany oraz urządzenia do oprawy roślin. Mężczyznom postawiono już zarzuty. Wobec pierwszego z nich, przy którym znaleziono 20 gramów marihuany, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Drugi z mężczyzn, który urządził plantację konopi indyjskich oraz posiadał znaczną ilość marihuany, został tymczasowo aresztowany. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.